Propecia side effects
Levitra Online
Saleziani Vydavateľstvo don Bosco Mládež na Slovensku Domka Saleziáni SPOLUPRACOVNÍCIGospel SRTVluxLauraRV

Prihlás sa


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Posledné vo fóre

Lucia Blahúsová
Dlho sa tu nic nezmenilo, tak je hadam na case dostala sa ku mne prednaska od don Bonettiho o manželstve na Miletičovej. Tak sa chcem s vami podelit
"Človek stredne nadaný, ale čnostný a pokorý urobí viac dobra a väčšie veci ako pyšný učenec." (MB 8, 931)

Advertisement
 
POZOR - OTVÁRAME ORATKO
Napísal Lucia Blahúsová   
Piatok, 08 september 2017
 
Image
Uživatelský komentár
Cesta okolo sveta
Napísal Jozef Horvát   
Streda, 30 august 2017
 

Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava aj tento rok organizovala externý prímestský tábor. Takzvaná Expanzia sa konala už tradične tretí augustový týždeň. Deti a mladí si počas celého týždňa prišli na svoje – čakali ich rôzne hry, aktivity či stopovačka do mesta.

Takmer pätnásti mladí animátori, dobrovoľníci a dvaja bratia saleziáni sa s deťmi stretávali o 10:00 na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Juh v Rožňave. Počet účastníkov sa síce menil každým dňom, no stálych bolo okolo tridsať. Program začínal scénkou a modlitbou. Potom nasledovali ďalšie hry, súťaže či rôzne aktivity. Doobedie sa zakončilo svätou omšou a program opäť pokračoval po obede. Deň sa končil večerným slovkom v podaní saleziánov alebo starších animátorov.

Program celého týždňa bol pestrý a celý sa niesol v znamení priateľstva. Každý deň sa vyzdvihla jedna vlastnosť, ktorú by mal mať každý dobrý priateľ. Okrem hier na vyšantenie či overenie zručností si organizátori prichystali aj pár prekvapení v podobe výborného guláša a zmrzliny, ktorými boli deťom odmenou za snahu pri stopovačke.

Expanziu celý týždeň moderovali dvaja animátori. Anetka, jedna z nich, zhodnotila tábor takto: „Moje dojmy z tohtoročnej Expanzie sú veľmi pozitívne. Tento rok som tam bola nielen ako animátorka, ale aj ako moderátorka . Čiže to bolo pre mňa o to zaujímavejšie. Aj keď sme nemali toľko detí ako po minulé roky, myslím si, že sa tam vytvorila rodinná atmosféra, ktorá nám pomohla pri vytváraní nových priateľstiev. Podľa mňa bol program veľmi pestrý a každé dieťa si tam niečo našlo, čo ho oslovilo - od hier až po tvorivé dielne.“

Podujatie Expanzia bola zrealizovaná aj vďaka podpore Mesta Rožňava a Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Uživatelský komentár
Prímestský tábor - Volanie prérií
Napísal Jozef Horvát, Ján Dunka   
Nedeľa, 23 júl 2017
Celý článok...
 

 Image

Tohtoročný prímestský tábor sa niesol v indiánskom duchu. Deti celý týždeň pomáhali malému kovbojovi a misionárovi na ceste za kmeňom Šavanov, ktorým mali priniesť kresťanskú vieru. Celý týždeň deti plnili staré indiánske skúšky, za ktoré dostávali tesáky, aby sa v piatok mohli zúčastniť na vodnom boji proti Setejcom, nepriateľskému kmeňu.

Pondelok doobeda si deti na tvorivých dieľňach mohli vyrobiť indiánske tričká, čelenky, šperky a v neposlednom rade zbrane – tomahawky. Pred tým sa ale všetkých vyše 50 účastníkov rozdelilo do piatich tímov, ktoré niesli mená po slávnych indiánskych kmeňoch. Poobede mali za úlohu pripraviť sa na dobrodružnú výpravu do krajiny Šavanov.

Uživatelský komentár
Letné oratko action
Napísal Lucia Blahúsová   
Piatok, 12 máj 2017
 

Už je to tu ... Letné oratko action (Tábory a letné dobrodružné akcie) pre každého mladého, kto má chuť zažiť neopakovateľné leto ... 

Image 

Uživatelský komentár
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 6 z 165
 
Sobota, 23. september 2017

Dnes má meniny
Zdenka
Zajtra má meniny
Ľuboš
Advertisement

Foto mesiaca

jun10.JPG

Prihlásený

Advertisement
srd.jpg