Propecia side effects
Levitra Online
Saleziani Vydavateľstvo don Bosco Mládež na Slovensku Domka Saleziáni SPOLUPRACOVNÍCIGospel SRTVluxLauraRV

Prihlás sa


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Posledné vo fóre

Lucia Blahúsová
Dlho sa tu nic nezmenilo, tak je hadam na case dostala sa ku mne prednaska od don Bonettiho o manželstve na Miletičovej. Tak sa chcem s vami podelit
"Pravým šťastím dieťaťa je. že je milované." (MB 4, 544)

Advertisement
 
Rožňavský Kameňák 2017 Tlačiť
Napísal Zuzana Dvorčáková   
Sobota, 28 október 2017
 

Aj tento rok sa lezci saleziánskej rodiny stretli.

Image 

V druhej polovici októbra sa konal 11. ročník celoslovenskej lezeckej súťaže Kameňák, ktorý je každoročne organizovaný rožňavskou Domkou spolu s komunitou rožňavských saleziánov v spolupráci s mladými lezeniachtivými nadšencami zo strediska.

Aj tento rok prichádzali lezci z celého Slovenska s viacerými cieľmi. Okrem zmerania síl a porovnania poctivosti príprav na súťaž, sa mnohí tešili na stretnutia, ktoré sa už vytvorili a taktiež na nové priateľstvá, ktoré môžu začať budovať.

Súťaž odštartovala svätou omšou a pokračovala úvodnou rozcvičkou a vysvetlením pravidiel. Aj tento rok mohli účastníci navštíviť poradňu zdravia, kde účastníkom ponúkli vyšetrenie krvi. Dopoludnia prebiehala kvalifikácia, kde lezci zbierali čím najvyššie počty bodov, aby sa preliezli do poobedného finále. Doobeda prišiel lezcov skontrolovať ako sa im darí predseda Domky don Ján Holubčík. Po poobedňajšom finále sa všetci účastníci presunuli do šopy saleziánskeho strediska, kde sa slávnostne ukončil tohtoročný Kameňák odovzdaním cien.

Súťažiaci si tento rok zmerali svoje sily v dvoch súťažných kategóriách. V mladšej kategórií si zmerali sily dievčatá a chlapci do 15 rokov a v staršej kategórií si zmerali svoje sily všetci skúsenejší lezci. V mladšej kategórií sa na prvé miesto preliezol Janko Fedor z Dolného Kubína a v kategórií nad 15 rokov Cyril Korpesio z SOŠ Žilina. Víťazom blahoželáme a ostatným prajeme veľa energie do trénovania na ďalší ročník.

Viac fotiek si môžte pozrieť na facebooku v skupine Domka Rožňava.

Informovala: Zuzana Dvorčáková

Foto: Matúš Matušiska

Image    Image


Uživatelský komentár
Cesta okolo sveta Tlačiť
Napísal Jozef Horvát   
Streda, 30 august 2017
 

Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava aj tento rok organizovala externý prímestský tábor. Takzvaná Expanzia sa konala už tradične tretí augustový týždeň. Deti a mladí si počas celého týždňa prišli na svoje – čakali ich rôzne hry, aktivity či stopovačka do mesta.

Takmer pätnásti mladí animátori, dobrovoľníci a dvaja bratia saleziáni sa s deťmi stretávali o 10:00 na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Juh v Rožňave. Počet účastníkov sa síce menil každým dňom, no stálych bolo okolo tridsať. Program začínal scénkou a modlitbou. Potom nasledovali ďalšie hry, súťaže či rôzne aktivity. Doobedie sa zakončilo svätou omšou a program opäť pokračoval po obede. Deň sa končil večerným slovkom v podaní saleziánov alebo starších animátorov.

Program celého týždňa bol pestrý a celý sa niesol v znamení priateľstva. Každý deň sa vyzdvihla jedna vlastnosť, ktorú by mal mať každý dobrý priateľ. Okrem hier na vyšantenie či overenie zručností si organizátori prichystali aj pár prekvapení v podobe výborného guláša a zmrzliny, ktorými boli deťom odmenou za snahu pri stopovačke.

Expanziu celý týždeň moderovali dvaja animátori. Anetka, jedna z nich, zhodnotila tábor takto: „Moje dojmy z tohtoročnej Expanzie sú veľmi pozitívne. Tento rok som tam bola nielen ako animátorka, ale aj ako moderátorka . Čiže to bolo pre mňa o to zaujímavejšie. Aj keď sme nemali toľko detí ako po minulé roky, myslím si, že sa tam vytvorila rodinná atmosféra, ktorá nám pomohla pri vytváraní nových priateľstiev. Podľa mňa bol program veľmi pestrý a každé dieťa si tam niečo našlo, čo ho oslovilo - od hier až po tvorivé dielne.“

Podujatie Expanzia bola zrealizovaná aj vďaka podpore Mesta Rožňava a Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR. 

Uživatelský komentár
Letné oratko action Tlačiť
Napísal Lucia Blahúsová   
Piatok, 12 máj 2017
 

Už je to tu ... Letné oratko action (Tábory a letné dobrodružné akcie) pre každého mladého, kto má chuť zažiť neopakovateľné leto ... 

Image 

Uživatelský komentár
Jesenný výlet Tlačiť
Napísal Lucia Blahúsová   
Utorok, 14 november 2017
 
Image
Uživatelský komentár
POZOR - OTVÁRAME ORATKO Tlačiť
Napísal Lucia Blahúsová   
Piatok, 08 september 2017
 
Image
Uživatelský komentár
Čo chystáme na december ... Tlačiť
Napísal Viki Zeťáková   
Štvrtok, 30 november 2017
 
Image
Uživatelský komentár
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 12 z 339
 
Štvrtok, 26. apríl 2018

Dnes má meniny
Jaroslava
Zajtra má meniny
Jaroslav
Advertisement

Foto mesiaca

jun12.JPG
Advertisement
srd.jpg