Propecia side effects
Levitra Online
Saleziani Vydavateľstvo don Bosco Mládež na Slovensku Domka Saleziáni SPOLUPRACOVNÍCIGospel SRTVluxLauraRV

Prihlás sa


Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!

Posledné vo fóre

Lucia Blahúsová
Dlho sa tu nic nezmenilo, tak je hadam na case dostala sa ku mne prednaska od don Bonettiho o manželstve na Miletičovej. Tak sa chcem s vami podelit
"Záleží mi na tom, aby sa dobro šírilo, a nie na tom, koľko to stojí." (MB 7, 687)

Advertisement
 
Cesta okolo sveta Tlačiť
Napísal Jozef Horvát   
 

Domka - Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava aj tento rok organizovala externý prímestský tábor. Takzvaná Expanzia sa konala už tradične tretí augustový týždeň. Deti a mladí si počas celého týždňa prišli na svoje – čakali ich rôzne hry, aktivity či stopovačka do mesta.

Takmer pätnásti mladí animátori, dobrovoľníci a dvaja bratia saleziáni sa s deťmi stretávali o 10:00 na multifunkčnom ihrisku na sídlisku Juh v Rožňave. Počet účastníkov sa síce menil každým dňom, no stálych bolo okolo tridsať. Program začínal scénkou a modlitbou. Potom nasledovali ďalšie hry, súťaže či rôzne aktivity. Doobedie sa zakončilo svätou omšou a program opäť pokračoval po obede. Deň sa končil večerným slovkom v podaní saleziánov alebo starších animátorov.

Program celého týždňa bol pestrý a celý sa niesol v znamení priateľstva. Každý deň sa vyzdvihla jedna vlastnosť, ktorú by mal mať každý dobrý priateľ. Okrem hier na vyšantenie či overenie zručností si organizátori prichystali aj pár prekvapení v podobe výborného guláša a zmrzliny, ktorými boli deťom odmenou za snahu pri stopovačke.

Expanziu celý týždeň moderovali dvaja animátori. Anetka, jedna z nich, zhodnotila tábor takto: „Moje dojmy z tohtoročnej Expanzie sú veľmi pozitívne. Tento rok som tam bola nielen ako animátorka, ale aj ako moderátorka . Čiže to bolo pre mňa o to zaujímavejšie. Aj keď sme nemali toľko detí ako po minulé roky, myslím si, že sa tam vytvorila rodinná atmosféra, ktorá nám pomohla pri vytváraní nových priateľstiev. Podľa mňa bol program veľmi pestrý a každé dieťa si tam niečo našlo, čo ho oslovilo - od hier až po tvorivé dielne.“

Podujatie Expanzia bola zrealizovaná aj vďaka podpore Mesta Rožňava a Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR. 


Users' Comments  
 

Average user rating

 

No comment posted

Pridaj komentármXcomment 1.0.6 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
< Predchádzajúca   Ďalšia >
 
Nedeľa, 20. máj 2018

Dnes má meniny
Bernard
Zajtra má meniny
Zina
Advertisement

Chystáme

Foto mesiaca

jun6.JPG

Prihlásený

Advertisement
srd.jpg